על הקיבוץ

בין מעיינות הירקון לשדות הפסטורליים של השרון, שוכן אחד הקיבוצים הוותיקים במדינת ישראל. קיבוץ עינת הקרוי על שם מעיינות הירקון הרבים שסובבים אותו, הוא קיבוץ מתחדש הדוגל בערכים של מצויינות וחדשנות תוך שימת דגש על מעורבות קהילתית וחינוך לערכיות ולתרומה למדינה.

כך זה התחיל

הקיבוץ, שנקרא בשנותיו הראשונות "גבעת השלושה - איחוד", נולד מתוך אירוע היסטורי שהתרחש  בראשית שנות ה- 50 בתנועת "הקיבוץ המאוחד" וגרם לפילוגם של קיבוצים שלמים על רקע אידאולוגי וחינוכי. שמו החדש של הקיבוץ - "עינת" הוכרז בשנת 1954.

קיבוץ "כמו פעם"
עם הפנים אל העתיד

קהילה צעירה

ביולי 2007 החל תהליך המעבר של קיבוץ עינת מ"קיבוץ שיתופי" ל"קיבוץ מתחדש", ויצר את הפתח  לשינוי החברתי ולהתחדשות של השנים הבאות. הקיבוץ פתח את שעריו לקליטת בניו ובנותיו לצד עשרות משפחות צעירות חדשות שהצטרפו אליו, והביאו עמם אנרגיות חדשות וחשיבה רעננה. לצד השאיפה להתחדשות וחדשנות, דוגל הקיבוץ בשמירה על ערכיו המסורתיים- חיי הדדיות, שיתוף, עזרה ותמיכה לחבריו ומנהל חיי קהילה עשירים ומגובשים.

אלפי דונמים של חקלאות
לצד תעשיות מתקדמות

חוסן כלכלי

כלכלת עינת מתבססת על ענפי החקלאות השונים שעיקרם גידול חיטה, חומוס, תירס וגידולים עונתיים, לצד ענפי תעשייה הכוללים את מאפיית עין-בר הוותיקה, מפעל עינת תעשיות מזון ומגוון עסקים קטנים נוספים.